Od firmy garażowej po obsypanego nagrodami lidera w branży. To nie scenariusz amerykańskiego filmu, a historia firmy Boveda. Przedsiębiorstwo (pierwotnie noszące nazwę Humudipak) powstało w 1997 roku w Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się w produkcji saszetek do kontroli wilgotności, które znajdują zastosowanie w wielu branżach m.in. spożywczej, muzycznej, muzealnej, konopnej i tabacznej.

Pionierzy w dziedzinie kontroli wilgotności

Boveda jako pierwsza na świecie wynalazła dwukierunkową kontrolę wilgotności w pakiecie gotowym do użycia. W półprzepuszczalnej membranie Boveda znajdują się całkowicie naturalne sole i czysta woda. Tę innowacyjną technologię opracowali emerytowany chemik dr Albert Saari oraz ekspert w dziedzinie opakowań Robert Esse. Zanim jednak produkt trafił na rynek i zyskał popularność na całym świecie, był wielokrotnie udoskonalany. Choć pierwszymi klientami firmy byli producenci cygar, saszetki Boveda szybko zdobyły uznanie także w branży konopnej.

Początek lat dwutysięcznych był przełomowy dla firmy. Podjęto decyzję o zmianie nazwy przedsiębiorstwa z Humidipak na Boveda. Wybrano słowo pochodzące z języka hiszpańskiego, które oznacza „sklepienie”. Innowacyjna technologia i ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku zaowocowały licznymi nagrodami i wyróżnieniami takimi jak Best Cigar Accessory 2017 czy O’Cannabiz Best Cannabis Accessory Peopels’s Choice Award. Obecnie produkty Boveda cieszą się popularnością nie tylko w USA, ale na całym świecie. Pomagają chronić konopie indyjskie, cygara, instrumenty muzyczne, artykuły spożywcze oraz inne produkty przed wilgocią i rozwojem pleśni, która mogłaby negatywnie wpłynąć na ich jakość. Utrzymanie odpowiedniej wilgotności ma ogromne znaczenie zwłaszcza w trakcie transportu, dlatego klientami firmy są nie tylko osoby prywatne, ale także producenci.

Produkty Boveda w sklepie internetowym Satoritime

Niepozorne, brązowe opakowanie, które znajdziesz w naszym sklepie, jest w stanie znacząco wydłużyć okres przydatności do spożycia suszu konopnego, ale nie tylko! Po produkty Boveda kontrolujące poziom wilgotności sięgają m.in. producenci cygar i instrumentów muzycznych. Wiele wskazuje na to, że saszetki Boveda polecą także w… kosmos! Astronauci ze Space X testują, czy produkty sprawdzą się do przechowywania żywności nawet w kosmicznie trudnych warunkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl