Medytacja i CBD
38.jpg

To, że kannabinoidy wpływają pracę naszego mózgu, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Szereg przeprowadzonych badań naukowych dowodzi, że szczepy konopi indyjskich i siewnych wpływają na aktywność mózgu w różny w sposób zależny nie tylko od użytego szczepu. Ekspresja konkretnych fal mózgowych zależy głównie od użytych kannabinoidów, tudzież szczepów konopi indica lub sativa, ale wpływ na ich aktywność oraz ich siłę mają nasze intencje i stan emocjonalny w jakim się znajdujemy.

Różne fale mózgowe

Kiedy zagłębiamy się w naukę stojącą za ludzką kreatywnością, odkryliśmy, że mózg wytwarza różne poziomy aktywności elektrycznej lub oscylacji neuronowych w zależności od tego, co robimy lub tego, ile myśli wkładamy w pomysł czy jego realizację. Oto krótki przegląd różnych fal mózgowych oraz ich częstotliwość, a także obszary mózgu odpowiedzialne za ich aktywność.

Alfa

(8-12 Hz)

Występuje w stanie twórczego myślenia lub medytacji w obszarze kory potylicznej mózgu. Występuje podczas marzeń lub czasem ćwiczeń aerobowych.

Theta

(4-10 Hz)

Obecny podczas prowadzenia nawigacji przestrzennej lub przetwarzania pamięci, występujący w układzie hipokamp-korą podwęchowal. Obecny podczas snu, jak również głębokich stanów medytacji Zen. Wg. technik medytacyjnych jest to stan umożliwiający nadzwyczajne samouzdrawianie.

Delta

(0,5-1,5 Hz)

Występuje podczas snu N-REM w korze nowej.

Beta

(13-30 Hz)

Obecny w całym układzie ruchowym podczas braku ruchu. (Przemijające fale beta obecne w układzie wzgórzowo-korowym podczas wczesnego segmentu snu)

Gamma

(30-120 Hz)

Obecny we wszystkich strukturach i stanach mózgu, ale dominuje w mózgu, gdy jest pobudzony lub uważny. Post pasm fal mózgowych. Obecny podczas przetwarzania informacji z różnych obszarów mózgu jednocześnie. Związany z wyższymi stanami świadomej percepcji.

Fale alfa powiązane z kreatywnością, dobrym nastrojem i… leczeniem lęków

Fale alfa zostały niedawno powiązane przez naukowców z kreatywnym myśleniem, a także ze zmniejszeniem objawów depresyjnych. Oznacza to, że postrzeganie naszych zmysłów jest zminimalizowane, podczas gdy umysł jest (ogólnie) wolny od niepożądanych myśli i znajduje się w produktywnym stanie skupienia.

Przeniesienie oscylacji fali mózgowej na alfa okazało się przydatne w leczeniu lęku i depresji, ponieważ są one powiązane ze zrelaksowanymi stanami psychicznymi. Generalnie wytwarzamy fale alfa gdy marzymy, wizualizujemy, medytujemy lub myślimy bez przerwy.

Konopie synchronizują fale alfa i beta (następujących po sobie częstotliwościach) między prawą dolną korą czołową, a pierwszorzędową korą czuciową, a to przekłada się na koncentrację uwagi i skupienie bez efektów rozpraszania.

Szczepy marihuany zwiększają oscylacje alfa

Chociaż obecnie istnieją ograniczone badania dotyczące aktywności ludzkiej fali mózgowej w porównaniu z używaniem konopi indyjskich, było kilku ciekawych naukowców, którzy osobiście przyjrzeli się zmianom w aktywności fali mózgowej po paleniu oraz jedzeniu konopi indyjskich.

Jedno z takich badań przeprowadziła Ana Lorga, rumuńska specjalistka od badań rynku. Jej metody obejmują czujniki EEG, pomiary biometryczne i testy skojarzeń niejawnych. Podczas testowania fal mózgowych dwóch badanych przed i po spożyciu konopi zauważyła wzrost aktywności mózgu na całej planszy, ale szczególnie w falach alfa.

Rytm mózgowy jest szybszy po przyjęciu kannabinoidów, a amplituda fali była większa - co nie oznacza, że ​​mózg funkcjonuje chaotycznie, ale jest w stanie podwyższonej gotowości.

Aktywność mózgowych przed i po przyjęciu kannabinoidów na obrazie skanowania EEG z tego badania, możesz obejrzeć tutaj.

Twierdzenia o zwiększonej kreatywności z konopiami indyjskimi

Po zapoznaniu się z różnymi stanami psychicznymi, które może wywołać konopie indyjskie, dostrzega się, że wiele odmian hybryd i sativa pomagają zwiększyć kreatywność lub poprawić koncentrację umysłową. Wielu recenzentów lubi używać marihuany, aby wspomóc twórcze dążenie do hobby, takiego jak grafika, pisanie, a nawet medytacyjna wizualizacja, duchowa świadomość i jej rozwój.

Recenzenci stwierdzili, że myśli płyną im łatwiej i że kreatywność pojawia się bardziej naturalnie po spożyciu określonych odmian konopi, które stymulują aktywnością określonych długości fal mózgowych.

Rokowania

Testy takie jak te, wykonywane przez prywatnych badaczy mogą pomóc w przyszłych badaniach przeprowadzanych przy użyciu zarówno projektów rządowych, jak i inwestorskich. Dostajemy fragment informacji, który może utorować drogę do zbadania właściwie sformułowanych i ukierunkowanych badań, które dadzą bardziej szczegółowy wgląd w interakcję rośliny z mózgiem i ostatecznie, jak działa nasz mózg.

Które szczepy naprawdę mogą zaoferować rozwój mentalny poprzez wyciszenie i medytację? Czy to prawda, że ​​hybrydy i szczepy sativa zwiększają fale alfa lepiej niż szczepy indica? Jakie różnice w biochemii człowieka wpływają na efekty przyjmowania konopi?

To pokolenie dopiero teraz wkracza w fazę ponownego przyjmowania konopi do kultury. To czas, aby konkretnie zająć się tą rośliną wspomagającą zdrowie fizyczne i psychiczne. Jest wiele do odkrycia, a badania nad marihuaną są w powijakach.

Tak długo, jak prawda dotycząca możliwości tej rośliny będzie się rozwijać, będziemy odkrywać nie tylko więcej o roślinie, ale także o procesach zachodzących w nas samych.Źródła:

  • Alpha Brain Waves Boost Creativity and Reduce Depression,
  • Vice.com - This Is What Your Brain Looks Like After You Smoke Weed
  • Attention Drives Synchronization of Alpha and Beta Rhythms between Right Inferior Frontal and Primary Sensory Neocortex, Matthew D. Sacchet, Roan A. LaPlante, Qian Wan, Dominique L. Pritchett, Adrian K.C. Lee, Matti Hämäläinen, Christopher I. Moore, Catherine E. Kerr and Stephanie R. Jones, Journal of Neuroscience 4 February 2015, 35 (5) 2074-2082; DOI: https://doi.org/10.1523/JNEUROSCI, 1292-14.2015,
  • Correlations between Cannabis, Alpha Brain Waves, and Creativity,

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl