Co leczy marihuana medyczna? Poznaj właściwości lecznicze konopi!
60.jpg

Zakres właściwości leczniczych medycznej marihuany jest ogromny. Coraz częściej jest wykorzystywana w walce z wieloma chorobami i dolegliwościami. Warto zaznaczyć, że jej pozytywny wpływ na ludzki organizm odkryto już kilka tysięcy lat temu - konopia lecznicza była wtedy stosowana między innymi w Chinach czy w Indiach. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest lecznicza marihuana?

Konopia lecznicza jest stosowana w celu zwalczenia poszczególnych dolegliwości i chorób lub do ograniczenia ich objawów. Jest zbierana, uprawiana oraz przechowywana według rygorystycznych i systematycznie kontrolowanych przez państwo zasad. Marihuana lecznicza zawiera THC, czyli Tetrahydrokannabinol. To organiczny związek chemiczny pochodzący z grupy kannabinoidów - izomer kannabidiolu. Co należy jeszcze o niej wiedzieć? Przede wszystkim to, że konopia lecznicza nie zawiera substancji trujących oraz innych nawozów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Jest przygotowywana pod ścisłym nadzorem w laboratoriach, a nad jej prawidłową produkcją czuwają specjaliści.

Właściwości lecznicze marihuany

Liczne przeprowadzone badania wskazują, że konopia lecznicza może być bez obaw wykorzystywana do walki z różnymi chorobami. Mało tego, wykazały one jej pozytywny wpływ w zwalczaniu dolegliwości (lista jest bardzo długa), które na co dzień doskwierają wielu osobom. Należy podkreślić, że substancje czynne kannabinoidów zawarte w marihuanie leczniczej są dobierane w ściśle określonych ilościach. Przeprowadzone badania dotyczące ustalenia właściwości medycznej konopi potwierdzają, że może pełnić ona między innymi funkcje środka: przeciwzapalnego, przeciwbólowego, przeciwnowotworowego, przeciwskurczowego, przeciwlękowego i przeciwpsychotycznego, a także ułatwiającego zasypianie oraz jako przeciwutleniacz. Oczywiście badania dotyczące pozytywnego wpływu marihuany leczniczej na ludzki organizm są cały czas prowadzone, aby dokładnie poznać jej wszystkie zalety.

Zastosowanie terapii leczniczej marihuany

Marihuana lecznicza cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów. Ten fakt nie dziwi z jednego prostego powodu. Wzrost jej popularności wiąże się z coraz większą liczbą przeprowadzanych badań, z których jednoznacznie wynika, że marihuana lecznicza ma wiele zalet i może przyczynić się do polepszenia stanu zdrowia pacjenta – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wiele osób, które wcześniej z różnych źródeł dowiedziały się o dostępności takiego rozwiązania, konsultują się ze specjalistami, aby poznać szerszy zakres zastosowania i działania konopi leczniczej. Do tej pory wiele pacjentów nie zdawało sobie nawet sprawy z pozytywnych jej właściwości. Marihuana lecznicza jest zalecana w przypadku wielu dolegliwości i chorób. Jakie płyną korzyści z jej stosowania? Jakim pacjentom są zalecane lecznicze właściwości konopi?

Przy jakich chorobach najlepiej sprawdzi się kuracja?

Marihuana lecznicza sprawdza się szczególnie w przypadku padaczki. Jeśli zawodzą tradycyjne leki, wtedy warto sięgnąć po medyczną konopie. Pozwala ograniczyć ilość występujących napadów nawet do dziewięćdziesięciu procent. Jest wskazana również dla osób z ADHD, chorobą Alzheimera (THC zawarta w marihuanie leczniczej może spowolnić chorobę poprzez ograniczenie formowania się płytek amyloidów, które są odpowiedzialne za uszkadzanie komórek mózgowych). Jest stosowana w walce z miastenią (choroba zaburzeń w przekazywaniu impulsów z zakończeń nerwów ruchowych do mięśni, co prowadzi do szybszego męczenia się mięśni). Marihuana lecznicza pozwala również osobom z autyzmem zapanować nad lękiem i agresją. Zalecana pacjentom borykającym się z jaskrą, astmą, chorobami jelit, Parkinsonem, boleriozą czy anoreksją.

Do jakich jeszcze chorób jest zalecana konopia lecznicza?

Oprócz powyższych chorób marihuana lecznicza jest stosowana w przypadku depresji, neuralagii (nerwobóle), pląsawicy Hintingtona (objawia się zaburzeniami ruchowymi, funkcji poznawczych oraz psychicznymi), zaburzeń żołądkowo-jelitowych, migreny, stwardnienia rozsianego, zaburzeń jelitowo-żołądkowych czy zespołu Ehlersa-Danlos (grupa chorób wynikających z nieprawidłowej budowy podstawowych składników tkanki łącznej i zaburzeń metabolicznych). Ponadto, marihuana lecznicza może nieść korzyści w przypadku terapii nowotworowej (może niszczyć komórki nowotworowe lub spowolnić ich rozwój), chorób autoimmunologicznych, cukrzycy, dystonii (mimowolne ruchy powodujące wyginanie i skręcanie różnych części ciała), łuszczycowego zapalenia stawów czy zespołu Leśniewskiego-Crohna (przewlekła zapalna choroba jelit). Jak widzimy, lista właściwości marihuany leczniczej jest bardzo długa, co wpływa na wzrost jej popularności. Oczywiście należy pamiętać, aby w każdym indywidualnym przypadku konsultować się ze specjalistą, który doradzi i rozwieje wszelkie wątpliwości na temat stosowania medycznej konopi.


Kompleksowy asortyment CBD, kosmetyki, olejki CBD najwyżej jakości, susz CBD, urządzenia, akcesoria i przybory do waporyzacji oraz wiele innych.

Wejdź na
SatoriTime.eu


Źródła:

https://medycznamarihuana.pl/wlasciwosci-lecznicze-konopi/

https://www.swiat-zdrowia.pl/artykuly/marihuana-lecznicza-wlasciwosci-zastosowanie-skutki-uboczne

https://medycznamarihuana.pl/wlasciwosci-lecznicze-konopi/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl